Webové stránky Pedagogicko-psychologické poradny, Nový Jičín, příspěvkové organizace byly vytvořeny v souladu s ustanovením zákona č. 99/2019 Sb. o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací. S respektem k pravidlům se snažíme o maximální srozumitelnost, čitelnost a ovladatelnost webových stránek.

Toto prohlášení se vztahuje na webové stránky na adrese www.pppnj.cz.

 

Přístupnost webových stránek

Uveřejňované informace jsou publikovány s využitím značkovacího jazyka HTML5, vzhled je formátován s pomocí kaskádových stylů – CSS 3. Pro správnou funkčnost webových stránek je nutné mít v prohlížeči povolen JavaScript.
Kontrast textu na webových stránkách splňuje kritérium 1.4.3 normy WCAG 2.0, stránky umožňují zvětšení písma v nastavení prohlížeče bez ztráty obsahu nebo funkcionality.

Informace prezentované v jiných formátech

Ve formátu PDF nabízíme dokumenty a doplňující informace, které jsou příliš rozsáhlé a je vhodné jejich stažení. Především jde o dokumenty, které jsou určeny pro tisk a je potřeba zachovat jejich formátování.

Pro zobrazení těchto dokumentů je třeba mít nainstalovaný prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení na stránkách společnosti Adobe.

V ojedinělých případech je dokument zveřejněn v některém z formátů rodiny aplikací Microsoft Office. Toto jsou především dokumenty s příponou DOCX (DOC), XLSX (XLSX), nebo PPTX (PPT). Takovéto dokumenty jsou na tomto webu publikovány v případě, že jsou určeny k doplňování/vepisování dalších informací nebo obsahují formátování případně matematické/grafické funkce, které neumožňují jejich převod do jiných formátů.
Pokud nemáte k dispozici Microsoft office pro zobrazení můžete použít bezplatný kancelářský balík OpenOffice nebo LibreOffice.

Jsme připraveni pomoci

V případě obtíží jsme vám schopni poskytnout informace alternativními cestami:

Telefonicky nebo e-mailem:
telefon: +420 556 771 144
e-mail: info@pppnj.cz 

Poštou nebo osobně návštěvou na adrese:
Žižkova 3
741 01 Nový Jičín

Zpětná vazba a kontaktní údaje na správce webu

Vaše náměty, postřehy či informace o problémech se zobrazováním těchto stránek prosím zasílejte na adresu info@pppnj.cz.